Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávody

SlideShark umí odkazy

Poslední aktualizace aplikace SlideShark přinesla velmi zásadní novinku – podporu odkazů uvnitř prezentace. Jak to funguje? Pokud je odkaz směrován mimo prezentaci (link na internetovou stránku), spustí se interní webový prohlížeč, ze kterého pak můžete přejít do Safari.

Pokud se jedná o odkaz uvnitř prezentace, funguje vše přímo v rámci SlideSharku. Vše vyzkoušeno a funkční!

Pokud ale mají odkazy fungovat, musíte uloženou (tedy doposud používanou) prezentaci v iPadu smazat a znovu ji nahrát. Stačí smazat jen verzi, která je v iPadu, původní powerpointová prezentace zůstane uložena na internetu a do iPadu se již stáhne prezentace s funkčními odkazy.

Jaké další novinky SlideShark přináší – zajímavá je jistě podpora dalších cloudových úložišť, nyní se již tedy přímo připojíte k Dropboxu, Google Drive, Box.net a Syncplicity. Nová verze slibuje i rychlejší stahování prezentace do iPadu

Co je vlastně SlideShark a jak funguje jsem již dříve popsal v samostatném článku. Dále jsem vytvořil návod SlideShark – Krok za krokem, který názorně popisuje postup registrace účtu a nahrání prezentace na server.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.