Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávody

Matematické hry – závody

Škola hrou – to známe každý. Ale kdo má nějaké hry pořád vymýšlet? Zejména na naprosto běžné a jednoduché úlohy už můžou docházet nápady. Narazil jsem na velkou sestavu aplikací, které lze použít například na procvičování pamětného počítání.

Princip je jednoduchý – až čtyři hráči závodí na dráze, čím rychleji počítají, tím rychleji jejich autíčko jede. Tato aplikace se jmenuje Grandprix Multiplication, nyní stojí 0,89 Euro, ale občas se objevuje v akční nabídce zdarma.

Aplikace mě však přivedla na stránku autorů aplikace – www.arcademics.com. Na stránce najdete přes čtyřicet různých her založených na podobné myšlence. Jsou zde aplikace na sčítání násobení, dělení, odčítání, porovnávání čísel, zlomky, atp. Hry je možné hrát přímo v prohlížeči, nainstalovat si aplikaci na iPad, iPhone nebo Android.

Hrát můžete sami proti počítači, zajímavější je ale možnost hrát proti spolužákům. Jeden z žáků vytvoří hru (může ji i opatřit heslem), další tři žáci se připojí a soupeří mezi sebou. Propojení probíhá přes internet, takže klidně může být jeden žák na PC, jeden na telefonu s andoridem a dva na iPadu.

Několik snímků z aplikace Grandprix Multiplication

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.