Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Socrative přidává databázi hotových testů

Ledy se pohnuly i u Socrative. Dlouhodobě je to nástroj, který se moc nemění, má velmi jednoduché a intuitivní rozhraní a novinek není moc. Já to mám vlastně rád, protože když něco funguje, proč to měnit? Spousta nástrojů se postupně rozrostla do složitých projektů, kde stejně používáte jen několik základních funkcí. Nicméně možnost využít nějaké hotové testy mi připadne dobrá.

Prozatím je databáze plněna ověřenými autory, tím pádem nečekejte české testy. Rozděleny jsou do pěti kategorií podle oblastí a je zde i nástroj pro podrobné vyhledávání. Kvízy je možné i hodnotit, což obvykle bývá ta nejlepší informace o kvalitě, společně s informací, kolik uživatelů si test zkopírovalo.

Vybraný kvíz si můžete zkopírovat do svého účtu a libovolně jej upravit. Vše funguje i v neplacené verzi, bohužel ale jen do limitu kapacity úložiště pěti testů.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.