Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Už vás nebaví Duolingo?

Představovat Duolingo je asi nošením dříví do kůrovcového lesa. Dnes je to naprosto známý a populární nástroj pro výuku jazyků. Ale pokud chcete zkusit něco jiného, je tady Talkpal. A jak jinak, dnes už to ani bez toho nejde, je to nástroj poháněný umělou inteligencí.

Celé je to vlastně velmi jednoduché. V úvodní nabídce si vyberete některý z cca 50 jazyků, který se chcete naučit (a je tam i čeština a slovenština), požadovanou úroveň výuky dle evropského referenčního rámce, oblast zájmu a váš rodný jazyk, popřípadě jazyk, kterému rozumíte a který bude použit pro komunikaci. Pak následuje registrace na e-mail a je hotovo. V bezplatné verzi nástroje máte k dispozici pouze chat, ve kterém komunikujete s virtuální učitelkou Emmou. Ta nejen že píše, ale i mluví. Vše co říká si můžete přeložit do rodného jazyka. Vaše odpovědi jsou pak analyzovány a v případě nějaké chyby dostanete zpětnou vazbu, co bylo špatně. Zpětná vazba je občas anglicky, občas česky, zkrátka ta umělá inteligence ještě není úplně dokonalá 🙂

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.