Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Další AI funkce v Padletu

Nástroje umělé inteligence se velmi rychle zakusují i do starých známých aplikací. Čas od času je tak dobré do nich nakouknout a zjistit, co je nového. A to jsem udělal i na Padletu. Ten už AI funkce nabízí delší dobu, mimochodem jeho plány hodin jsou docela použitelné, teď na mě ale vyskočila nová funkce pro generování diskusní nástěnky. Co to je?

V podstatě takový rychlý nástroj pro vytvoření diskusní platformy pro žáky. Zadáte téma, o kterém chcete debatovat, věk žáků a Padlet vám nabídne několik oblastí zadaného tématu. Tím upřesníte znění diskusních otázek.

Pak necháte Padlet trochu přemýšlet a dostanete 4 diskusní otázky. Můžete je upravit, nebo přidat vlastní. No a ty už pak jen „vyklikáte“ na novou nástěnku. Příspěvky vzniknou jako diskusní, takže žáci mohou pod každým z nich debatovat, vkládat vlastní návrhy, prostě diskutovat.

Docela zajímavá funkce, určitě použitelná na úvod hodiny. Ale stejně tak to může být její hezký závěr.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.