Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Rychlé zprávy

Další online tabule

Další z řady online tabulí je RealtimeBoard. Jedná se o poměrně propracovaný nástroj s mnoha možnostmi, pro jeho fungování je nutná registrace, minimálně ze strany toho, kdo tabuli zakládá a upravuje. Verze zdarma má opět nějaká omezení, hlavním je pouze 5 tabulí.

Hezkou vychytávkou tohoto nástroje je zobrazování „ukazovátka“ v reálném čase. Dá se tedy využít například k prezentování na žákovských tabletech. Pokud nástroj používáte pouze v tomto režimu (tedy že učitel tvoří a prezentuje, žáci se dívají), nemusí se žáci registrovat. Pokud ale chtějí na tabuli také něco tvořit, musí být zaregistrováni. Podporováno je využití Google účtů, takže třeba Classroom …

Najdete zde také připravené šablony na lístečkovou tabuli, pojmovou mapu, nebo diagram.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.