Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceiPad aplikaceNávody

Slideshark – prezentace PPT na iPadu

PowerPoint na iPadu

23/6/2015 – Slideshark ukončuje od srpna 2015 bezplatnou verzi aplikace. 

Asi každý z nás má obrovskou spoustu již hotových prezentací připravených v PowerPointu. Ale co s nimi na iPadu? Nativní aplikací pro iPad je Keynote, což je však aplikace uzavřená na MAC a kompatabilita s PowerPointem není úplně ideální. Zajímavým řešením je free aplikace SlideShark.

Služba SlideShark propojuje webové úložiště s převaděčem PPT prezentací pro iPad. Podmínkou používání je registrace na stránkách služby, získáte tak základních 100 MB místa pro své prezentace. Pokud využijete při registraci odkaz z této recenze, bude Váš prostor navýšen na 125 MB (a můj také – díky).

Princip fungování je následující:

  1. Na webu www.slideshark.com se přihlásíte ke svému účtu a pomocí uploads nahrajete svou prezentaci PPT (nebo PPTX).
  2. Nahraná prezentace se uloží a vytvoří se kopie optimalizovaná pro iPad.
  3. Spustíte aplikaci na iPadu a přihlásíte se stejnými údaji jako na webu.
  4. U nově nahraných prezentací se objeví tlačítko pro pro stažení prezentace do iPadu. Po jejich stažení můžete promítat.

Při promítání lze podržením prstu na displeji vytvořit „laserové ukazovátko“. Posun mezi snímky se provádí klasickými gesty (jedním prstem v obou směrech). Vysunutím spodního okraje získáte přehled všech snímků a nabídku pro návrat do hlavního menu.

Slideshark je výborným řešení pro všechny, kteří nechtějí přijít o své PPT prezentace. Na webovém úložišti navíc stále zůstává uložena původní prezentace ve formátu PPT, takže není problém promítat i z klasických PC. Aplikace je nabízena zdarma včetně základního 100 MB prostoru.

Registraci uživatelského účtu s navýšeným prostorem 125 MB můžete provést na stránkách www.slideshark.com.

Vstupní obrazovka aplikace SlideShark na iPadu.
20120308-231636.jpg

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.