Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Foldify – vytvoř, vytiskni, seskládej

Na březnovém iConu jsem si vytvořil seznam aplikací, které musím určitě vyzkoušet. A na jednom z workshopů pro učitele, který vedli Petra Boháčková a Bohuslav Hora, mě hodně zaujala aplikace Foldify. Asi každý z nás si někdy vystřihoval a lepil modely z ABC. Ve škole jsme pak vyráběli modely těles a počítali jejich obsah a povrch. Aplikace Foldify spojuje vše dohromady – umí těleso navrhnout, graficky upravit a vytisknout tak, aby bylo možné vyrobit skutečný 3D model.

APLIKACE JE AKTUÁLNĚ (30. 5. 2013) ZDARMA!

Práce s programem je velmi jednoduchá. Vyberete si některý z nabízených prostorových útvarů a pomocí grafických nástrojů vytváříte konečný vzhled modelu. Na obrazovce navíc vidíte skutečný 3D model tak, jak bude vypadat po složení. Povrch se dá volně pokreslit, dá se na něj vložit fotografie nebo nějaký z grafických (komiksových) prvků.

A jak aplikaci využít ve škole? Co takhle nechat žáky vyrobit originální výukový model krychle či jehlanu …

Aplikace stojí 2,69 Euro, ale poměrně často její cena klesá až na 0.89.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.