Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Essential Skeleton – 3D model kostry člověka

Zdá se, že iPad je ideální platformou pro zobrazení 3D modelů lidského těla. Aplikací tohoto typu je na App Store opravdu hodně. Ale jakmile je začnete instalovat, zjistíte jejich zásadní problém – velikost. Aplikace Essential Skeleton je naštěstí výjimkou – na kvalitě to však není vidět. Celá aplikace má necelých 67 MB a obsahuje kompletní 3D model lidské kostry.

Aplikace je rychlá a má intuitivní ovládání. Umožňuje zobrazení modelu celé kostry nebo jen vybrané části. U každé kosti najdete popis a možnost izolovaného zobrazení. V rámci celé kostry lze kost zprůhlednit či úplně schovat. Navíc si můžete ke každé kosti přidat vlastní poznámku.

Pro prezentování pak jistě využijete nástroj volného kreslení do aktuálního snímku. V aplikaci lze nastavit bílé či černé pozadí. Pro studium pak lze spustit test ve formě přiřazování štítků na správné místo.

Aplikace je na App Store ke stažení zdarma.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.