Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceiPad aplikace

Skitch – namalujte si poznámku

Tuto aplikaci je těžké zařadit do nějaké konkrétní kategorie. Poznámky? Malování? Editor obrázků? Synchronizační nástroj? Skitch má od každého něco, ale asi nejvíce jej používám k popisování obrázků a fotografií. Aplikace se vyznačuje velmi jasným ovládáním a rychlou odezvou. Všechny nástroje jsou nastaveny pro okamžité použití. Tloušťka čar je tak akorát, písmo má přesně takovou velikost, aby padlo do obrázku. Je to prostě skvělý a rychlý nástroj.

Co tedy můžete s touto aplikací dělat? Jednoduše doplnit obrázek šipkou nebo poznámkou. Můžete obrázek oříznout a odeslat mailem. Místo obrázku můžete použít mapu nebo webovou stránku. V kombinaci s možností vyfotit obrazovku iPadu tak můžete velmi rychle popsat cestu, ukázat to správné tlačítko v aplikaci, upozornit na místo na fotce. A výsledek okamžitě odeslat nebo uložit k pozdějšímu využití.

Sám Skitch používám k popisu ovládání aplikací na těchto stránkách. I následující obrázek je vytvořen pomocí této aplikace.

IMG_0628

 

Skitch lze používat jako samostatnou aplikaci na iPadu, ale jeho síla spočívá v možnosti synchronizace vytvořených poznámek se stolním počítačem. Skitch existuje jako aplikace pro PC, MAC, iOS a Android. Bezplatnou registrací, kterou lze provést přímo v aplikaci, získáte možnost synchronizace 60MB měsíčně. Není tak problém vytvořit základní obrázek na iPadu a pak pokračovat v práci na počítači, například vložit jej do dokumentu v Pages či ve Wordu.

Možnosti využití aplikace jsou velmi široké, z mého pohledu je však jeho největší síla v rychlosti a jednoduchosti rozhraní. Pro iPad existuje hodně kreslících a poznámkovacích aplikací, ale Skitch vítězí.

A určitě potěší fakt, že je pro všechny platformy nabízen zdarma.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.