Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Think 3D – zajímavá aplikace do matematiky

Narazil jsem na hezkou aplikaci Think 3D Free, která umožňuje vytvářet jednoduchým způsobem složitější objekty v prostoru pomocí skládání ze základních tvarů. Aplikace je rychlá a jednoduchá na ovládání (to tedy říkám skoro u každé aplikace pro iPad – ale tak to prostě je).

Aplikace nabízí 11 základních útvarů, ze kterých se dá tvořit složitější. Nejvyužívanější ale asi bude obyčejná krychlička, pomocí které můžete vytvořit velké množství složitějších útvarů. Při skládání můžete měnit barvy, krychličky lze přidávat či odebírat a hlavně lze celým vznikajícím útvarem libovolně pohybovat. Vše je velmi názorné – interaktivní prostorový model je mnohem názornější než pouhé obrázky v učebnici.

Výborně by šla aplikace použít při odvozování základních vzorců pro výpočet objemu těles. Prostě skládáte kostičky a počítáte jednotkový objem. Výsledný obrázek si lze v aplikaci uložit, odeslat mailem nebo uložit do obrázků.

Aplikace je zdarma, pouze se ve spodní části zobrazují reklamy.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.