Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Nezařazené

Nová verze aplikace iTunes U

Společnost Apple oznámila novou verzi aplikace iTunes U pro iPad, která umožní učitelům vytvářet a upravovat kurzy přímo z iPadu. Doposud bylo možné kurzy spravovat výhradně pomocí webového prohlížeče na stolním počítači. Nyní bude možné přímo z iPadu vkládat do kurzu materiály z aplikací iWorks a díky vestavěné kameře bude možné vložit do kurzu fotografie či videonahrávky přímo z výuky.

Další poměrně významnou novinkou bude možnost vzájemné komunikace mezi studenty a učitelem opět přímo z iPadu a to formou diskusního fóra. Každý student přihlášený do soukromého iTunes U kurzu získá možnost přímé spolupráce s ostatními studenty a učitelem. Učitel bude mít v rámci diskuse roli moderátora.

Nástroj iTunes U je v současné době dostupný v 69 zemích včetně České republiky a umožňuje zcela zdarma vytvářet online kurzy s vloženými materiály.

Aktualizovaná aplikace bude k dispozici ke stažení od 8. července.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.