Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNotes Plus

Notes Plus aktualizován

5. května jsme se konečně dočkali nahlášené aktualizace aplikace Notes Plus na verzi 3.0.4. Co tato aktualizace přináší? Z webu výrobce se dozvíme že podporu Retina, zvýšení výkonu, nové styly stránek a bloků a drobné opravy chyb. Na první pohled nic převratného, ale pár zajímavostí se z mého pohledu našlo:

Konečně se objevilo více stylů pro vlastní bloky. Původní dva – to bylo opravdu málo. Nyní máme k dispozici 9 graficky odlišných obálek bloků, což urychluje jejich identifikaci při otevírání. Jsou zde i nové podklady pro vlastní stránky – např. zaškrtávací seznam nebo týdenní kalendář. Subjektivně se opravdu zvýšila rychlost odezvy při práci se stránkou. Při posouvání stránky se již můžete přesunout na další stránku (ve směru nahoru-dolů), není nutné používat drobný navigační panel.

Při ručním psaní ve zvětšeném okně je vylepšeno vyhlazování, i zde je znát rychlejší odezva.

Další novinkou je pak automaticky vložený blok s nápovědou. Tato nápověda může posloužit jako pěkné demo toho, co Notes Plus umí.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

2 komentáře: „Notes Plus aktualizován

  • Dobrý den, zaujaly mě vaše stránky – našla jsem tu všechny informace, co jsem už dlouho nemohla najít. Chci si koupit iPad a nahradit jím sešity ve škole. Rozhodnutá jsem pro aplikaci Notes Plus, o které tu hodně píšete. Nikde jsem se ale nedočetla, jak iPad a aplikace reagují na psaní levou rukou? Popřípadě jak se celkově ovládá iPad levákům? Nikoho s levou rukou a iPadem neznám, proto se ptám vás. Díky za odpověď

    • Dobrý den. Přímo aplikace Notes Plus má možnost přepnutí do módu pro leváky. Dojde k přeuspořádání obrazovky a také se jinak chová okno pro zvětšené psaní. Ale sám jsem pravák, tak jsem to moc nezkoušel.

Komentáře nejsou povoleny.