Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávodyNezařazené

Publikujte s iPadem – WordPress klient

Spousta z nás používá internet jako prostor ke sdílení svých vytvořených materiálů, k publikování výukových textů, k blogování atd. Asi málokdo již dnes bude tvořit vlastní internetovou aplikaci, nástrojů k vytvoření příjemně uspořádaného obsahu na webu je dnes dostatek. Velmi oblíbeným nástrojem je jistě WordPress, aplikace, která pohání mnoho stránek (i tuto), je široce konfigurovatelná a hlavně je zdarma.
Instalace samotného WordPressu je jednoduchá, ideálně mějte k dispozici vlastní doménu a webhosting, ale to je samostatné téma. Dnes vám chci ukázat jednoduchou aplikaci pro iPad, pomocí které můžete jednoduše publikovat a spravovat svůj, již fungující, web.
Oficiální aplikace WordPress se po zadání svých přístupových údajů připojí k administračnímu rozhraní vašich stránek. Aby spojení fungovalo, musíte v adminisrtaci webu nastavit možnost publikování pomocí externích zdrojů (XML-RPC).
Vlastní aplikace na iPadu je jednoduchá a funkční:
Pokud jste připojeni k internetu, každým spuštěním dojde k synchronizaci webu a iPadu. Zajímavé ale je, že i v offline modu lze psát příspěvky jako koncepty (draft) a po připojení je stále jako koncepty nahrajete na web a pomocí prohlížeče pak dotvoříte konečný vzhled.

20120602-165639.jpgOstatně takto vznikal i tento příspěvek cestou vlakem na Učitelský summit 2012.

Pomocí aplikace lze vkládat i obrázky, opět může jako ukázka posloužit obrázek v tomto příspěvku – screenshot následně upravený aplikací Skitch.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.