Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyPříslušenství

iPad jako vizualizér

iPad lze velmi jednoduše proměnit ve vizualizér, a to díky přítomnosti kamery v jeho těle. Pokud máte vyřešen přenos obrazu z iPadu na projektor, stačí si spustit vestavěnou aplikaci Fotoaparát a můžete promítat. Ve spojení s Apple TV je navíc Váš nový vizualizér přenosný :-).

Co tedy potřebujete? Jakýkoliv iPad (kromě 1. generace – ta neměla fotoaparát). Apple TV připojenou k projektoru – viz samostatný příspěvek. Wifi síť, do které je připojen iPad a Apple TV. A to je vše. Kvalita přenosu závisí na světelných podmínkách a průchodnosti wifi sítě. Ze zkušenosti ale můžu říct, že i při horších světelných podmínkách je kvalita obrazu dobrá. Jako stojánek poslouží třeba i tentovšem známý stojan na knihu pro prvňáky. Zajímavý stojánek je k vidění i na tomto videu :-) .

Další výhodou oproti klasickému vizualizéru je možnost pořídit videonahrávku přenášeného obrazu – třeba fyzikálního či chemického pokusu.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.