Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávody

Aplikace pro sdílení obsahu – RabbleBrowser

RabbleBrowser využijete pouze tehdy, máte-li ve třídě více iPadů. Pomocí této aplikace můžete na žákovských iPadech sdílet informace ze svého učitelského iPadu. Původně tato aplikace umožňovala zejména řízené prohlížení internetu. Žáci na svých iPadech viděli stránku, kterou jste měli otevřenou na svém iPadu včetně posunu a změny velikosti. Nová verze aplikace však umožňuje sdílet také obrázky a dokumenty. Velmi zajímavá je možnost napojení na Dropbox – můžete tak jednoduše nasdílet například PDF nebo DOC dokument.

Propojení probíhá přes wifi nebo bluetooth (v tom případě ale nefunguje prohlížení internetových stránek, pouze sdílení souborů). Na učitelském iPadu vytvoříte session (symbol kompasu v levém dolním rohu). Vlastní sdílení probíhá tak, že soubor stáhnete do aplikace a následně jej pošlete na připojené iPady. Zaslané dokumenty navíc ve všech iPadech zůstávají. Doplňkovými funkcemi je pak veřejný  nebo soukromý chat, možnost ohodnotit promítanou stránku (hlasování) či zakázat odpojení z probíhající session. Pokud zadáváte v rámci prohlížení stránek nějaké heslo, lze dočasně vypnout zrcadlení.

Aplikace stojí 2,69 Euro, jak je ale mým zvykem – popisuji aplikace když jsou ve slevě. Takže nyní zdarma – neváhejte a stáhněte si ji i na žákovské účty, třeba se někdy bude hodit :-). Aplikace by měla být zdarma do 7. března 2013 v rámci konference SXWEDU.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.