Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Jak vytvořit studijní karty v iBooks

V aplikaci iBooks na iPadu lze velmi jednoduše využít poznámky k vytvoření studijních karet. Karty může použít žák při opakování učiva, ale dají se velmi dobře využít také ke shrnutí učiva na konci hodiny.

K využití této funkce potřebujete poslední verzi iBooks a knihu ve formátu textbook, která je vytvořena pomocí iBooks Author. Studijní karty nelze vytvářet v knihách ve formátu ePub ani PDF.

 

1. Označte vybraný pojem v textu (přidržte chvíli prst na textu a přetáhněte jej).

2. Klepněte na zvýrazněný text – objeví se nabídka poznámek. Klikněte na žlutou ikonku poznámky.

ibooks_poznamky_1

 

3.  Zapište si poznámku ke zvýrazněnému pojmu.

ibooks_poznamky_2

 

4. Klepněte kdekoliv v textu, aby se objevila horní lišta s tlačítky. Pomocí třetí ikony se přepněte do režimu poznámek.

ibooks_poznamky_3

 

5. Nyní vidíte všechny označené poznámky v knize. Kliknutím na tlačítko Studijní karty přejdete do režimu zobrazení karet.

ibooks_poznamky_4

 

6. Nyní se postupně zobrazují všechny poznámky ve formě kartiček. Pokud je ke zvýrazněnému textu připojena nějaká poznámky, zobrazí se ve spodním pravém rohu ikona pro otočení. V režimu karet je možné nechat zobrazit jen poznámky označené určenou barvou a je také možné nechat karty zamíchat.

ibooks_poznamky_5

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *