Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávody

Hledáme náhradní aplikace – matematika

Další z řady aplikací, o které aktualizací na iOS 11 přijdeme nepřijdeme, je sada matematických her firmy Arcademics. Mezi žáky jsou velmi oblíbené, hrají se obvykle v týmech po 4 žácích a jejich ovládání je velmi jednoduché. K základnímu procvičování naprosto ideální.

AKTUALIZOVÁNO 15/10/2017: Aplikace Grand Prix Multiplication získala update na iOS 11, takže možná se dočkáme i ostatních.

AKTUALIZOVÁNO 18/10/2017: Postupně se v AppStore objevují další a další aktualizace. Takže si můžeme hrát i na iOS 11. Odkaz na aplikace najdete na konci článku.

Typicky se jednalo o aplikace Orbit Integers, Grand Prix, Drag Race atp. Pár fotek z výuky napoví:

Všechny aplikace jsou bohužel 32 bitové, takže na novém systému iOS 11 je s nimi konec. Naštěstí má firma Arcademics univerzální aplikaci, pomocí které můžete spouštět všechny jejich hry na iPadu. Nevýhodou je, že musíte žákům zřídit účet, kterým se budou přihlašovat. Účet si musíte zřídit i jako učitel a máte tak přehled o aktivitách svých žáků, možnost přiřazení vybraných her konkrétnímu žákovi či skupině žáků, podrobné reporty atd.. Celý systém je placený, licence stojí 5 dolarů na žáka na jeden rok. 30 dní máte na vyzkoušení zdarma.

V nabídce je Free verze, která podle popisu zahrnuje základní přehled výsledků žáků a jejich postupu ve výkonu. Zatím jsem v trial verzi, takže nemůžu posoudit, nakolik bude free verze použitelná, ale i za 30 dní se toho dá stihnout docela dost. Jen pro představu pár fotek z webové aplikace:

‎Arcademics
‎Arcademics
Developer: Arcademics
Price: Free

 

Přehled všech aplikací společnosti Arcademics na AppStore.

Máte nějaké podobné aplikace na procvičování? Podělte se o ně v komentářích.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *