Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceiPad aplikaceNávody

Bude nám po vás smutno, 32bitové aplikace

Asi se s tím musíme smířit. Starší aplikace na novém iOS 11 prostě nefungují. Upozorňoval jsem na to již ve starším článku, tak to nebudu dále rozebírat. Postupně si určitě najdeme náhrady, ale stále je tu pár veteránů, kterých je mi líto. A u některých jsem náhradní řešení zatím nenašel. Ale říkám si, že když se nás do hledání pustí víc, bude hledání rychlejší a úspěšnější a ztráty nebudou tak bolestné.

Zahajuji tedy psaní nepravidelného seriálu o aplikacích, které již v iOS 11 nefungují a hledám pro ně náhradu.

Díl první – QR čtečka

Na školních iPadech je QR čtečka naprosto nezbytná věc. Možnost rychlého odkazování na stránky je skvělá. Moje nejoblíbenější aplikace byla QR čtečka od Seznamu, protože dokázala přečíst naprosto cokoliv a hlavně uměla přejít na internetový odkaz bez dodatečného kliknutí a otevře odkaz přímo v prohlížeči Safari a bez reklam. Prozatím jsem našel náhradu v aplikaci i-nigma QR code. Podle vzhledu a rychlosti má s původní seznamovskou čtečkou hodně společného, minimálně kvalita rozpoznávání je stejná. Pokud ale chcete automatický přechod na naskenovaný link, musíte si tuto možnost nastavit.

Máte nějakou jinou? Podělte se v komentářích.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

3 komentáře: „Bude nám po vás smutno, 32bitové aplikace

 • Přímo fotoaparát v iOS 11 umí přečíst QR kód -> Pokud chcete číst pouze QR kódy netřeba jinou aplikaci instalovat.

  Reagovat
 • Jedna z možností je i QR čtečka přímo v Chrome

  Reagovat
 • fe: Foťák v iOS 11 to umí, jenom na můj vkus reaguje moc pomalu a na odkaz se musí kliknout. Rozmazlil jsem si žáky čtečkou od Seznamu, kterou se před QR kódem jenom zamávalo a bylo hotovo. Pr osobní použití je ale fo%ták v iOS 11 opravdu nejjednodušší.
  Jitka: Díky za tip, vyzkouším.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *