Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceiPad aplikace

Druhý monitor k notebooku za 250 korun?

Ať máte jaký chcete monitor, vždycky by se pár bodů navíc hodilo. Zejména při práci v iBooks Author nebo ve Photoshopu   panely nástrojů překážejí. Existuje velmi jednoduché řešení, jak z iPadu vyrobit druhý displej – aplikace Air Display pro iPad.

Po instalaci aplikace (stojí 7,99 Euro) a stažení odpovídající aplikace pro Mac nebo PC (zdarma) jednoduše rozšíříte pracovní plochu na iPad. Obě zařízení musí být ve stejné wifi, vzájemné vyhledání pak proběhne automaticky.

Aplikaci právě testuji v konfiguraci MacBook 13,3 + iPad 2 a funguje bez problémů. Odezva „druhého monitoru“ je okamžitá, myška se pohybuje bez zpoždění. Navíc lze iPad používat jako dotykovou obrazovku. Po ukončení aplikace se vše co bylo na iPadu přesune na obrazovku počítače.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.