Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávody

Chybějící aplikace v nabídce „Otevřít v …“ na iPadu

Potřebujete v iPadu otevřít nějaký soubor v aplikaci, ve které jste jej dříve běžně otevírali, ale aplikace již v nabídce není? Problém může být ve velkém množství nainstalovaných aplikací, které umí daný typ souboru otvírat. iOS umí v prostředí iPadu nabídnout pouze 10 aplikací, takže pokud jste jich nainstalovali více, máte smůlu. Výběr aplikací nelze ovlivnit, nezbývá než některou odinstalovat.

Kdy se tento problém obvykle projeví? Velmi často při práci s textovými soubory PDF či TXT. Tento typ umí zpracovat téměř každý poznámkový blok a souborový manažer. Lehce se tak při zkoušení různých aplikací dostanete do výše popsané situace. Stačí nainstalovat následující sestavu: iBooks, Adobe Reader, GoodReader, Notes Plus, Notability, Pen Ultimate, iAnnotate, Perfect Reader, iFiles, webDav Navigator a DropBox. To není zase tak neobvyklá situace – a nyní zkuste otevřít z mailu libobolný PDF a některá z uvedených aplikací bude chybět.

Řešení? Zatím není. Jedině některou z nepoužívaných aplikací odinstalovat. I když lze smazanou aplikaci kdykoliv znovu bezplatně nainstalovat, přijdete o uložená data.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *