Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Zajímavá tvořítka od Discovery Education

Docela hezkou sadu nástrojů pro tvorbu klasických papírových „lušťovek“ nabízí stránka Discovery Education. Díky ní si jednoduše vytvoříte osmisměrku, křížovku, kryptogram a spoustu dalších. Jak to funguje?

Vytvořit můžete celkem 10 různých aktivit, slouží k tomu jednoduchá stránka pro jejich vygenerování, výsledek si pak přímo vytisknete, nebo uložíte jako obrázek. Vždy máte k dispozici čisté zadání a také výsledné řešení.

Tady je přehled aktivit, které lze vytvořit:

Většina aktivit je asi jasná, osobně mě zaujal Cryptogram. Jednoduše zadáte frázi, kterou chcete zakódovat a pak už hledáte správnou šifru. Vše s tužkou na papíře, takže využitelné i mimo třídu do nějaké bojovky. Dá se určit i obtížnost tak, že v přiznáte kódové číslo pro vybrané písmeno.

Takto pak vypadá jednodušší šifrovaná zpráva.

Určitě je tato aktivity využitelná i v nové informatice (kódování dat).

Všechny aktivity najdete na stránce Discovery Education.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.