Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Symmetry School – geometrická hra

Symmetry School je výukově-herní aplikace z oblasti geometrie. Využít se dá při procvičování osové souměrnosti a otáčení. Cílem je vytvořit shodný obrázek z hracích kamenů podle vzoru s co nejmenším počtem pokusů. V každém zobrazení jsou k dispozici tři různé úrovně obtížnosti, v nejtěžší úrovni už záleží i na tvaru pokládaných hracích prvků.

Pokud jste ještě příznivci klasických interaktivních tabulí, získáváte nákupem aplikace také její webovou verzi. Stačí tedy prohlížeč a Adobe Flash a vše máte na tabuli.

Aplikace je graficky velmi hezká, odezva je rychlá i na staších iPadech 2. Zatím je k dispozici 6 jazykových verzí, bohužel čeština chybí. V angličtině jsou pak k dispozici i pracovní listy k vytištění (ve formátu PDF) a celé přípravy na hodinu.

Apple-App-StoreAplikace je nová, její běžná cena je 2,69 Euro, prozatím byla dvakrát ve slevě za 0,89. Aktuálně za tuto cenu od 3. září 2013.

Znáte nějakou podobnou aplikaci? Podělte se o ni v komentáři pod článkem.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Jeden myslel na “Symmetry School – geometrická hra

  • To vypadá jako celkem inteligentní hra, dík za tip, a cena je velice slušná i bez slevy.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *