Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Rozšířená realita – elektrické obvody

Aplikace zaměřené na rozšířenou realitu jsou velmi populární. Existuje jich poměrně hodně do biologie (Anatomy 4D, Heart Cam). Hezké jsou i chemické kostky Elements 4D. Objevila se však nová aplikace do fyziky, konkrétně na téma elektrických obvodů. Jedná se o aplikaci AR Circuits. Aplikace je nová, takže neobsahuje mnoho prvků k experimentování. Aktuální update (z dubna 2016) přinesl nové barvy žárovek a možnost nastavení hodnoty odporu. Ale na základní práci postačí.

A jak vlastně aplikace pracuje? Nezbytným krokem je příprava papírových kartiček, které si můžete stáhnout ve formátu PDF ze stránek výrobce aplikace. Kartičky jsou ve dvou verzích – s popisky (Labeled cards) a bez nich. Pozor při stříhání. Je nezbytné zachovat bílý okraj kolem karet. I mírné zmenšení okraje způsobovalo špatné načítání.

Z karet pak poskládáte obvod a pomocí aplikace se na něj podíváte. U spínače funguje i zapínání vypínání. Aplikace podporuje jak sériové, tak paralelní zapojení součástek. Více asi napoví obrázky.

The app was not found in the store. 🙁

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.