Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Nové iTunes U přináší odevzdávání úkolů a známkování

Poslední aktualizace nástroje iTunes U na verzi 3.0 přináší poměrně důležitý prvek. Jedná se o odevzdávání souborů a následné komentáře a známkování.

Funguje to jednoduše. Učitel má možnost vytvořit nový typ úkolu – vkládaný soubor.

Snímek obrazovky 2015-06-26 v 17.54.45

Žák pak na svém iPadu může vložit libovolnou fotografii, pořízený snímek nebo soubor z iCloud Drive. Popřípadě pomocí nabídky „Otevřít v …“ může poslat do iTunes U soubor z jakékoliv jiné aplikace.

Učitel má na svém iPadu přehled odevzdaných úkolů. V případě PDF souborů může do souborů cokoliv dopsat. Další komentář je pak možné přidat ke známce. Vše je vedeno formou diskuse pod odevzdaným úkolem.

Pár snímků s aplikace iTunes U na iPadu z pohledu učitele:

Systém umožňuje opakované odevzdávání úkolů, stará verze odevzdané práce ale v iTunes U zůstane.

Prozatím jsem neměl moc možností novou funkci zkoumat, ale první pokusy vypadají dobře. Díky tomu, že je možné odeslat snímek, lze jednoduše pomocí iPadu jen vyfotit řešení úkolu ze sešitu a vložit do iTunes U.

Během prázdnin snad bude dost času na prozkoušení 🙂

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *