Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Nemůžete se rozhodnout? Zkuste Decide Now!

Kdo půjde dnes k tabuli? Koho si vyzkoušíme? Písemku nebo ne? Rozhodování si můžete usnadnit díky aplikaci Decide Now! Jedná se o jednoduchý princip „kola štěstí“. V aplikaci si můžete vytvořit vlastní kola s libovolným obsahem, takže například jména žáků v jednotlivých třídách, různé úkoly do hodiny, slovíčka, jednoduché otázky, … Kliknutím na střed kolo roztočíte.

Vytváření seznamů je možné pouze v aplikaci (není zde žádný import), ale je velmi jednoduché. Nejdříve si vytvoříte kolo a na něj pak přidáváte postupně jednotlivé položky. Pokud jich zadáte málo, na kole se vytvoří jejich kopie do více polí. Aplikace nabízí několik barevných variant kol.

Aplikace je ke stažení na AppStore střídavě za 0.89 nebo zdarma, takže pokud ji ještě nemáte, určitě se vyplatí počkat na akci. Aktuálně je k 1. 1. 2014 ke stažení bezplatně.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.