Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Něco do hodin cizích jazyků – Uface

Aplikace Uface se může hodit do hodin výuky cizích jazyků. Jedná se o velmi dobře vybavenou „skládačku obličejů“. Můžete tak vytvořit nepřeberné množství různých tváří včetně doplňků (brýle, šperky, klobouky, ) a následně cvičit jejich popisování v cizím jazyce. Velmi dobře se v aplikace vytvářejí i náladové obličeje, takže procvičování není omezeno jen na slovní zásobu týkající se vzhledu, ale i nálad.

Aplikace umí vygenerovat i náhodně seskládaný obličej včetně doplňků. Může tak vzniknout velmi zajímavá kombinace obličeje a předmětu. Toho lze použít k improvizovanému vyprávění příběhu nejen při výuce cizího jazyka.

Vytvořené obličeje si lze ukládat k dalšímu použití. Jednotlivé prvky se dají obarvit, lze použít jiný než bílý podklad (linkovaný papír, plátno, dřevo, pomačkaný papír, …). Chybí mi snad je možnost použít jako podklad pro sestavení obličeje vlastní fotografii.

Apple-App-Store

Cena aplikace se pohybuje od 0,89 po 1,79. Aktuálně (k 22. 11. 2013) je nabízena zdarma – je to poprvé od jejího uvedení do AppStore.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.