Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Motion Analyzer – fyzika v pohybu

Aplikace Motion Analyzer je podobná aplikaci Video Physics, o jejímž využití jsem psal už dříve. Jedná se o aplikaci, který umožňuje označit ve videu jeden bod a sledovat jeho pohyb. Tento pohyb pak lze zobrazit v různých grafech (podle osy X, Y, rychlost, …). Zaznamenaná data je možné vyexportovat ve formátu CSV, takže je můžete dále využít například v Numbers či Excelu.

Ovládání aplikace je velmi jednoduché – buď si vyberete již existující video, nebo si jej nahrajete přímo v aplikaci. Poté postupně označíte sledovaný bod pomocí terčíku. Po každém zaznamenání polohy bodu aplikace posune video o několik snímků vpřed a vy takto bod po bodu označíte celou dráhu. Pak již nezbývá než vykreslit graf a vyexportovat data.

Cena aplikace se pohybuje v rozmezí 0 až 2,69 Euro. Aktuálně (k 10. 4.) je ke stažení zdarma.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *