Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Korutany v iPadu

Prázdniny jsou na dohled, tak co takhle nějakou cestovatelskou aplikaci. Spousta turisticky zajímavých regionů má nějaký „reklamní“ výtvor, ale aplikace Kärnten Tourenguide je tak trochu jiná.

Aplikace čerpá z informací ze stránek outdooractive.com a na mapě (openstreet nebo google) zobrazuje veškeré turisticky zajímavé objekty. Základní kategorie míst jsou Ubytování, Jídlo a pití a Volný čas. Ale tím nejzajímavější (alespoň pro mě) jsou turistické trasy s kompletním itinerářem, fotogalerií, výškovým profilem a detailním popisem.

 

Trasy jsou rozděleny do mnoha kategorií pro turisty, cyklisty či běžce. Dají se vyhledávat trasy panoramatické, naučné, dálkové atp. Třídit lze podle regionu či konkrétního města. Nejpohodlnější však ale je přímé procházení mapy. Ikona s číslem ukazuje, že v dané oblasti je tras více.

Pokud Vás nějaká trasa zaujme, můžete si ji zobrazit přímo v mapě. Zároveň získáte detailní přehled o trase. Ten obsahuje krátký motivační popis, výchozí bod, možnosti parkování, dostupnost pomocí místní dopravy a výškový profil trasy. Ke každé trase je pak připojena malá fotogalerie. Vybranou trasu si můžete uložit mezi oblíbené, vytisknout či uložit do PDF, naplánovat příjezd pomocí Google Maps.

Možnosti aplikace tím však ještě nekončí. Do aplikace si můžete ukládat libovolné poznámky k vybraným místům v mapě. Lze si taky vytvořit itinerář celé dovolené. Najdete zde i tipy na zajímává místa a spoustu odkazů na další informace na internetu.

Pro prohlížení mapy je nutné internetové připojení. Částečně se sice mapa ukládá do paměti, ale nenašel jsem žádné možnosti nastavení jak toto ukládání řídit. Takže podrobné plánování musíte udělat v civilizaci a v přírodě se pak je „kochat“.

A hlavní informaci na konec – aplikace je zdarma!

Několik fotek z aplikace:

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.