Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyPříslušenství

Jak tisknout z iPadu

Papír je papír. Tisknout prostě potřebujeme, papír s razítkem žádný iPad nenahradí :-). Ale jak k iPadu připojit tiskárnu? Možností je několik, popíšu ale alespoň dvě základní:

1. Pomocí protokolu AirPrint.

Pokud Vaše tiskárna podporuje tento protokol, připojíte ji k bezdrátové síti a iPad ji automaticky najde a může tisknout. Takových tiskáren je spousta – tady je například výpis z Alzy. Taková tiskárna se připojí k síti a všechna zařízení se systémem iOS ji pak vidí v nabídce Sdílení.

Pokud potřebujete tisknout „napřímo“, stačí vytvořit jakoukoliv bezdrátovou síť, třeba i z mobilního telefonu (tzv. Hotspot). K této síti připojit iPad a tiskárnu a je hotovo.

2. Pomocí cloudových služeb.

Druhou možností je uložit vytvořený dokument z iPadu na libovolné cloudové úložiště (Goodle Disk, Dropbox, OneDrive, …). Tím ho dostanete na jakýkoliv počítač s připojenou tiskárnou a vše je hotovo. Pokud chcete uložit v iPadu dokument například na disk Google, stačí v aplikaci zvolit nabídku „Otevřít v …“ a vybrat aplikací Google Disk“.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *