Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Nezařazené

Časosběrné video v iOS8

Už dříve jsem si hrál s aplikacemi pro časosběrné video, asi nejvíce se mi líbil iLapse. Nová verze iOS 8 přinesla možnost časosběru přímo k vestavěné aplikaci Fotoaparát. Zajímalo mě jak funguje – a docela dobře. Nejedná se jen o záznam snímku každých x vteřin, ale skutečně se jedná o „zrychlené“ video snímků. Efekt je tak mnohem přirozenější a plynulejší. Bohužel nemá tato funkce žádné další nastavení, takže rychlost výsledného videa je pouze na samotné aplikace a nijak ji neovlivníte. 

První pokusy jsem tvořil se starým iPadem 2, který tuto funkci získal také. Počasí moc nepřálo, takže výsledek není úplně ideální, ale jinak jsem s testováním spokojen.

Sklon jsem musel vyřešit improvizovaným stojánkem z kamenů :-), ale fungovalo to spolehlivě. V pozadí je nejvyšší vrchol Jeseníků, ale skrytý v mlze. Aspoň bylo co natáčet.

Vlastní použití je velmi jednoduché. Nasměrujete záběr, přidržením prstu na displeji můžete zaostřit na konkrétní objekt, posunem nahoru a dolů upravit světelnost a pak už spustit natáčení.

Výsledek najdete klasicky v Obrázcích.

No a výsledek jsem uložil na youtube.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Jeden myslel na “Časosběrné video v iOS8

Komentáře nejsou povoleny.