Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Sdílení prezentací v Nearpod

Webová aplikace Nearpod slouží k tvorbě interaktivních prezentací, které slouží zejména pro odstranění nevýhod frontální výuky a k posílení aktivity žáků ve třídě. Jak aplikace funguje, co umí a jak se v ní pracuje, se můžete dočíst v jednom z mých dřívějších článků, nebo se podívat na krátký webinář z projektu SYPO. Teď ale jen krátce, jak se dostat k hotovým prezentacím.

Bohužel neexistuje žádná ucelená databáze českých prezentací, takže veškeré sdílení je na samotných učitelích. Pokud tedy vytvoříte nějakou prezentaci a chcete ji nabídnout kolegům, musíte se s ní pochlubit například na sociálních sítích, nebo v komentáři pod tímto článkem. Důležité však je, že pokud chcete prezentaci opravdu nabídnout ke zkopírování, musíte vytvořit ten správný odkaz, který je v Nearpodu označen jako „Editable Link“.

V seznamu prezentací klikněte Preview, pak ve spodním řádku na ikonu Share a nakonec vyberte záložku Link.

Tento zkopírovaný link pak stačí sdílet. Ten, kdo tento link použije, pak již jen po přihlášení do svého Nearpod účtu potvrdí přidání do své knihovny tlačítkem „Add to My Library“.

Takže pokud chcete vyzkoušet – aktivita na zopakování středové a osové souměrnosti na tabletech v přímé výuce (žáci kreslí do vloženého obrázku) – https://share.nearpod.com/e/BB1rSz49O6

Hezké sdílení – pomáháme sami sobě 🙂

 

 

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.