Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

QR kódy – která čtečka je moje oblíbená

O tom co je to QR kód je asi zcela zbytečné psát, stačí se zeptat na google a je to. Vytváření je také docela jasné, stačí využít qrgenerator.cz, nebo některou z obrovského množství aplikací. Ale která z aplikací se nejvíce hodí pro čtení? Vyzkoušel jsem jich hodně, a nakonec jsem se rozhodl pro českou čtečku od Seznamu. Proč? Hlavní dva důvody jsou tyto:

  • čte neuvěřitelně rychle. Kolem kódu stačí jenom projít a je hotovo. Žádné složité zaměřování do čtverce, děti nemusí běhat až k tabuli, doslova jenom mávnou iPadem a je to.
  • otevírá bez reklam. Tzn. že když načtete odkaz na internetovou stránku, spustí se externí aplikace (na iPadu Safari) a nejste uzavření v aplikaci čtečky. To je docela důležité, jinak se vetšinou neobejdete bez reklam, které zbytečně rozptylují a zabírají prostor na displeji.

Čtečky jsou ke stažení na stránkách seznamu – najdete zde odkazy na všechny platformy. Pokud instalujete na iPadu, musíte si v AppStore přepnout na aplikace určené pro iPhone.

A jakou čtečku používáte vy? Poraďte ostatním to svou oblíbenou.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Jeden myslel na “QR kódy – která čtečka je moje oblíbená

  • Zdravím nadšence do QR. Mojí nejoblíbenější aplikací pro QR kódy – čtení i tvorbu – je Qrafter Pro – pravda stojí pár Euro, ale to nevadí. Problém bývá při čtení QR kódu v temnějších částech naší školy. Často nestačí ani na chodbě rozsvítit. Proto je úžasná aplikace i-Nigma. Ta přečte všechno a téměř všude. A ještě bych doporučil webovou stránku qrvoice.net. Tam si do QR kódu nahrajete přímo zvuky. Příkladem může být moje realizovaná hodina na Desatero, mám ho jen v obyčejném QR kódu, ale hodlám žáky udivit nahraným hlasem – božským hlasem. 🙂

    Krásný den z jihu Čech – Slávek Hora 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *