Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Online diktafon se zvukovými efekty a vzkazem

Už dříve jsem zde popisoval webovou aplikaci Vocaroo, pomocí které můžete jednoduše vytvořit zvukovou nahrávku a odeslat ji jako obyčejný odkaz. Určitě věc, která se v dnešní době online výuky hodí. Podobnou službu nabízí také stránka voicespice.com, přidává ale pár vylepšení. Jde zejména o možnost úpravy hlasu a přidání textového vzkazu. Celá služba je zdarma a ušetří vám zejména nutnost posílat mailem či jinak zpracovávat objemné soubory.

I pro žáky je určitě pohodlnější jen kliknutím nahrát svůj hlas a odeslat odkaz. A co tedy aplikace Voice Spice Recorder všechno umí? Tím základním je možnost nahrát hlas pomocí mikrofonu zařízení (počítač, tablet, mobil). Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu www.voicespice.com, povolit přístup k mikrofonu a spustit nahrávání.

Rozšířením je možnost upravit svůj hlas výběrem z nabídky „Voice“. Na výběr je například robot, vesmírná veverka či dábel. V podstatě neužitečné, ale zábavné. Jakmile ukončíte záznam tlačítkem Stop, přejdete na obrazovku s možností kontroly nahrávky. Pokud je vše v pořádku, můžete přejít pomocí Save na přidání dalších údajů. Jedná se o název, jméno a komentář. To už je určitě o mnoho užitečnější. Zde je vhodné také vypnout možnost „Public“, díky které nebude nahrávka veřejně dostupná v databázi této webové stránky.

Jakmile zadáte všechny údaje a potvrdíte „Save“, přejdete na stránku, kde si můžete zkopírovat odkaz pomocí tlačítka „Link“. Tento odkaz pak stačí k tomu, aby si vaši nahrávku mohl kdokoliv přehrát.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.