Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Matematická cvičení

Aplikací k procvičování matematiky není nikdy dost a každému vyhovuje něco jiného. Zatímco menší děti ocení hravou formu se zvířátky a zvuky, u větších dětí už potřebujeme zaujmout něčím jiným. Našel jsem hezkou aplikaci, která se odlišuje zejména způsobem zadávání výsledku. Výsledek vypočítaného příkladu je možné psát přímo na displej a aplikace psané číslice rozpozná.

Aplikace umožňuje nastavit několik úrovní obtížnosti – od sčítání jednociferných čísel až po dělení dvouciferným číslem. Je možné nastavit časový limit pro počítání, aplikace také vede statistiku úspěšnosti a zobrazuje chybně vypočítané příklady. Z mého pohledu je však na aplikaci nejlepší právě způsob zadávání. Je to rychlé a efektní. Pokud by zadávání nevyhovovalo, je možné si přepnout na normální číselnou klávesnici.

Aplikace je určena pro iPhone, takže na iPadu není rozlišení ideální.

Cena aplikace je 0.89 euro, ale velmi často je nabízena zdarma.

Apple-App-Store

 

 

 

Několik snímků z aplikace:

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.