Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Nezařazené

Letní škola 2016

Letní škola bude. To je asi to hlavní, co chci tímto příspěvkem říct. V letošním roce již potřetí, i když oficiálně je uváděna jako druhý ročník. Když jsme před dvěma lety uspořádali Letní školu poprvé, neměli jsme odvahu dát jí nějaké pořadové číslo. Prostě jsme uspořádali letní setkání učitelů. Tehdy v Rožnově se nás setkalo něco málo přes čtyřicet a moc jsme si to všichni užili. A všem nám bylo jasné, že v tom budeme pokračovat. Loňské setkání již dostalo pořadové číslo, jednalo se tak o oficiálně první ročník. V Malé Morávce v Jeseníkách jsme přivítali 80 učitelů, Letní škola dostala své vlastní webové stránky a zrodila se tradice.

Takže letos se na druhém ročníku setkáme s některými z vás už potřetí (to je jisté, přihlášky už máme). Opět to bude v hotelu Neptun na Malá Morávce v druhém srpnovém týdnu a stejně jako loni bude část programu společná a druhou část si naskládáte sami podle svých preferencí. Vše podstatné se dozvíte na webu letniskola.ucimemoderne.cz.

Letní škola, to není jenom obyčejné školení. Každý z lektorů si na Letní školu připravuje to nejlepší co má. Chceme se s vámi podělit o své zkušenosti, které jsme za celý předchozí rok nasbírali. Ale inspirativní je také vzájemné setkávání. Připravujeme malé dílny, ve kterých si nad rámec oficiálního programu vyměníme zkušenosti z vlastních hodin.

Těšíte se? Já moc. Na všechny z Vás, které znám jenom z profilové fotky na twitteru, na všechny z Vás, kteří byli na Letní škole loni nebo předloni, na všechny z Vás, které jsem potkal na nějakém školení či konferenci, ale vlastně na úplně každého, kdo se přijede něco nového naučit.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.