Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyNezařazené

Kahoot! 5 – Hrát se dá i doma

I když se může z předchozích článků zdát, že je Kahoot určený jen pro využití ve třídě v přímém kontaktu s žáky, má tento nástroj i režim „Challenge“. Ten je určený pro domácí procvičování a opět v duchu celého nástroje se jedná o soutěž. Jak to funguje? Využijete k tomu libovolný kvíz, který se ale spustí na delší dobu a žáci k němu mohou přistoupit pomocí odkazu. Kvíz je spuštění třeba 3 dny a žák se může připojit kolikrát chce a svůj výsledek může stále vylepšovat. Po dokončení kvízu získá odkaz na výsledkovou tabuli, kde se může porovnat s ostatními. Zejména v současné době je to ideální možnost využít připravené (nebo i cizí) Kahoot kvízy pro samostatné procvičování žáků. Jak na to?

Kvíz spouštíte klasicky tlačítkem Play, ale vyberete si možnost „Create challenge“.Na další obrazovce nastavíte základní parametry, tedy kdy dojde k ukončení hry, zda chcete u otázek zachovat časový limit a pomocí „Randomize“ opět můžete zamíchat pořadí otázek. Omezení bezplatné verze nástroje je maximální počet 100 hráčů. Celou hru spustíte dále tlačítkem „Create“.

Nyní přejdete k obrazovce, na které máte možnost sdílet odkaz na hru s žáky. Nejjednodušší varianta je použít odkaz „Callenge link“, který žákům nasdílíte třeba na společném mailu. Pokud používáte Google učebnu nebo Microsoft Teams, můžete přímo odsud vytvořit příspěvek do své skupiny. No a to je vše. Nyní je hra spuštěná a vy můžete sledovat, jak jim to jde.

K přehledu se můžete kdykoliv vrátit pomocí karty „Reports“. Zde i vidíte aktuálně spuštěné výzvy označené „Challenge in progress“.


Článek je součástí seriálu o nástroji Kahoot.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.