Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Jednoduché procvičovací aplikace do matematiky

I když jsou názory na výuku matematiky velmi rozdílné, vynechat klasické procvičování jednoduchých postupů by si asi dovolil málokdo. A není nic nudnějšího, než dokola počítat sloupečky příkladů. Právě v této oblasti je obrovský prostor pro využití herních aplikací. Je jich určitě hodně a to je dobře. I ta nejhezčí aplikace omrzí a je nutné je prostřídat. Zajímavou sadu aplikací přináší společnost NumberShapes. V jejím portfoliu najdete aplikace na procvičování sčítání, odčítání a násobení v různých variacích. Nejde o prosté počítání, ale o spojování karet se správnými výsledky. Velkou výhodu vidím v možnosti nahradit čísla jednoduchými tvary.

Pár obrázků z aplikace AddThree.

Na všechny aplikace společnosti NumberShapes se můžete podívat na AppStore. Určitě se ale vyplatí je sledovat na serveru AppShopper, protože poměrně často jsou ke stažení zdarma. K čemu AppShopper slouží a jak si ho nastavit jsme už dříve popsali v jednom z videonávodů.

‎AddThree
‎AddThree
Developer: NumberShapes LLC
Price: Free
‎AddTwo
‎AddTwo
Developer: NumberShapes LLC
Price: Free
The app was not found in the store. 🙁

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.