Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Blog

Jaký byl iCON 2013

Ve dnech 15. a 16. února proběhla v Národní technické knihovně v Praze historicky první konference příznivců značky Apple v České republice – iCON 2013. Jedinečná byla v tom, že nebyla zaměřena jen na spotřební funkci produktů, ale z velké části se věnovala využití zařízení Apple při běžné práci.

Jednou ze samostatných sekcí konference byla sekce EDU, o kterou byl tak obrovský zájem, že v posledním týdnu před konferencí mohli pořadatelé rozesílat jen vstupenky pro náhradníky. Hlavní část EDU konference se nesla v duchu workshopů, kde se učitelé seznámili s konkrétními příklady použití iPadů a počítačů MAC ve škole. Asi nezapomenutelným zážitkem bylo jako vždy vystoupení Ivy Jelínkové a Lenky Říhové s jejich ukázkou využití iPadů ve speciálním školství. Určitě stojí za to inspirovat se i na jejich blogu www.i-sen.cz. Petra Boháčková a Bohuslav Hora pak předvedli, jaké aplikace využívají ve svých hodinách. A z velkého množství dotazů bylo vidět, že jejich přednáška zaujala. Vyzkoušejte si sami jejich nápady – Spacecraft 3D, Foldify či Futaba jsou opravdu skvělé aplikace, na které nás tito dva učitelé upozornili.

Ve svém workshopu jsem se věnoval využití iPadu jako nástroje pro učitele a také s jakými problémy se mohou učitelé ve škole potkat při jejich integraci. V pozdních odpoledních hodinách pak proběhl poslední workshop věnovaný použití nástroje iBooks Author.

Konference byla svou atmosférou skvělá a díky celému týmu organizátorů za naprosto úžasnou akci. Je hodně příjemné vidět tolik nadšených učitelů, kteří mají zájem vnést do svých hodin něco nového a zajímavého.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.