Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Jak získat více nástěnek v Padletu

Nástroj Padlet je jedním z nejoblíbenějších v oblasti elektronických nástěnek. Svou popularitu si jistě v dobách svého vzniku získal i tím, že nijak neomezoval počet nástěnek jednoho uživatele. Bohužel je ale s tímto konec a podobně jakou spousta jiných služeb se i Padlet vydal cestou dvou verzí – omezené zdarma a placené. Asi největším omezením je počet aktivních nástěnek, který je v bezplatné verzi omezen na tři. Což není mnoho. Jak si aspoň trochu tento limit zvýšit?

Nečekejte žádné zázraky, jedná se o klasický postup využití tzv. referenčního kódu. Což znamená, že když si na základě vašeho doporučení někdo založí nový účet, získáte za to odměnu. Konkrétně u Padletu získáte za tři nové uživatele 1 nástěnku navíc. Pokud například plánujete využívat Padlet se svými žáky, tedy že sami žáci budou nástěnku využívat třeba k práci na své projektu, se využití referenčního kódu přímo nabízí.

Jaký je tedy postup? Stačí si z nastavení svého profilu na Padletu zkopírovat referenční kód. A tento kód poslat svým žákům s pokyny, jak založit nástěnku.

Kdokoliv klikne na tento kód a založí si nový účet, je pro Vás „bodíkem“ na cestě k nové nástěnce. Pokud chcete navýšit můj účet, stačí kliknout na https://padlet.com/referrals/liborklubal a registrovat se.

Celý postup je popsán i na oficiálních stránkách Padletu.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.