Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceNávodyNezařazené

Jak stáhnout PDF do iPadu

Stahování a ukládání PDF (nebo jiných) souborů do iPadu je trochu jiné než u tabletů jiných značek. Neexistuje zde žádná univerzální složka, soubory se musí ukládat přímo do aplikací. Existuje mnoho způsobů, jak se s tímto problémem vypořádat, a jedním z nich v případě PDF souborů použití aplikace Adobe Acrobat Reader. Vytvořil jsem krátký návod, jak PDF do iPadu stáhnout a uložit.

První, co budete potřebovat, je aplikace Adobe Acrobat Reader. Aplikace je zdarma a jednoduše si ji stáhnete v AppStore. Tato aplikace může sloužit jako vaše úložiště PDF souborů. Zkrátka si zde všechny soubory uložíte a kdykoliv budete nějaký hledat, stačí tuto aplikaci spustit a projít si uložené soubory.

Pokud tedy najdete na Internetu PDF soubor, který si chcete uložit, stačí na něj kliknout, soubor se zobrazí v okně prohlížeče Safari. A pak jen použít nabídku v levém horním rohu Otevřít v… (ve verzi iOS 10 se zobrazuje nabídka Další …) Toto nabídka se zobrazuje jen chvilku. Pokud zmizí, stačí se dotknout displeje iPadu a nabídka se opět na chvíli objeví. Ze zobrazené nabídky pak stačí vybrat aplikaci Adobe Acrobat Reader a je hotovo.

Vytvořil jsem krátký videonávod, kde je celý postup ukázán.

‎Adobe Acrobat Reader for PDF
‎Adobe Acrobat Reader for PDF
Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.