Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Blog

Jak dlouho vydrží baterka v iPadu?

Je po osmé hodině večer a můj iPad ukazuje 58 % kapacity baterie. Výdrž iPadu je jedna z věcí, která mě na tomto zařízení fascinuje. V prvních týdnech s iPadem jsem s sebou vytrvale nosil nabíječku (zvyk z notebooku), ale zcela zbytečně. I při intenzivním používání iPad prostě vydrží.

Udělal jsem si dnes malý pokus – během dne jsem si zaznamenával, co s iPadem dělám a jaký je stav baterie. Začal jsem v 6 hodin ráno, kdy jsem jej odepnul z nabíječky. Pročtení ranních zpráv a pošty trvalo asi 10 minut a ukouslo 3 %. V čase od 7 do 10 jsem jen příležitostně sledoval poštu, twitter, nechal jsem aktualizovat 5 aplikací. Po celou dobu byl iPad na wifi. V 10 hodin ukazuje 95 %. Pak jsem měl půl hodiny zapnutý Notes Plus, psal jsem si poznámky, občas přeskočil na internet. Po této půl hodině jsem na 92 procentech.

Přichází větší nápor – cca hodinu a půl promítám přes AirPlay, běží iBooks, Safari, nějaké aplikace – prostě plné využití. V půl druhé odpoledne jsem na 80 procentech. Další hodinu a půl mám iPad jenom na stole s rozsvíceným Notes Plus. Nic a něm nedělám, ale displej svítí. To si vezme dalších 10 %. Nyní nechám iPad odpočívat a zapínám jej kolem páté hodiny. Do půl šesté „internetím“, mám 66 %.

No, a je večer, iPad jsem občas zapnul na zprávy, poštu, twitter a internet, nic dlouhého a končím na již zmíněných 58 %, přesněji 57 %, které tam jsou právě teď.

Přikládám snímek se statistikou přímo z iPadu

Objektem zájmu byl iPad 2 64 GB s trvale zapnutou wifi.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Jeden myslel na “Jak dlouho vydrží baterka v iPadu?

  • Mám iPad Air 32GB 3 roky a jeho baterka je v háji. Je pravda, že ho dost používám… Facebook, internet, hry…, je možné, že baterka po nabití vydrží hodinu, někdy jen 30 minut a je na 10%?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *