Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyNezařazené

Z iPadu na projektor … podvacátéosmé

Tohle téma je už tak trochu ohrané, ale pořád nacházíme nové možnosti. A hlavně promítnout obraz z iPadu či iPhonu na projektor je jednou ze základních funkcí, kterou učitel při své práci potřebuje (a nejen on). Narazil jsem na další softwarovou alternativu Apple TV – aplikace LonelyScreen.

Existuje ve verzi pro Windows a Mac, umí přijímat obraz a vytvořit záznam (video). Co je ale hlavní, je zadarmo. Nemá téměř žádné možnosti nastavení, prostě se spustí a je hotovo. Testoval jsem na Macu s macOS 10.12 Siera a na Windows 7. A všude bez problémů. Při instalaci na Windows si instalátor ještě stáhl utilitu pro Bonjour.

Program je ke stažení na adrese http://www.lonelyscreen.com. Pokud tedy nemáte k dispozici Apple TV a ve třídě je počítač připojený do sítě, neváhejte. Za vyzkoušení určitě stojí. Budeme rádi, když se o zkušenosti podělíte v komentářích.

Více o možnostech propojení iPadu a projektoru ve starších článcích na tomto webu.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Jeden myslel na “Z iPadu na projektor … podvacátéosmé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *