Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Hlásíme se v Google Meet.

Platformy se nám postupně srovnávají. Funkce kterou známe z MS Teams konečně dorazila i do Google Meet – přihlášení se o slovo. Oznámena byla 16. 11. 2020 a postupně se dostává do všech edicí Google Workspace a G Suite Education. Není nutné nic instalovat, vše se objeví automaticky na webu i v mobilní aplikaci. A jak to vypadá?

Není na tom nic složitého. V závislosti na platformě se v ovládací liště objeví ikona ruky, na kterou může žák kliknout. Učitel přihlášení vidí v přehledu uživatelů jako samostatnou část, ne tedy jen příznakem, jako v MS Teams.

Pořadí v panelu zobrazuje také pořadí přihlášení. Takže tuto funkci lze použít i pro „odbavování“ dotazů v jejich správném pořadí. Žák může přihlášení kdykoliv zrušit, stejně tak to udělá i učitel kliknutím na ruku v seznamu žáků.

Vše odzkoušeno na lidech a naživo v Chrome a Safari na počítači a také v mobilních aplikacích na iOS a Android.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.