Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Dozvuky konference – Co nového s iPadem

Sliby se mají plnit. Tak alespoň pro účastníky našeho workshopu Nápady do hodin matematiky přinášíme krátký souhrn a seznam aplikací. Pokud se vám nechce aplikace hned kupovat, použijte třeba systém AppShopper pro sledování slev.

  • Pro začátek jsme si zazávodili pomocí dvou aplikací Grand Prix Multiplication a Orbit Integers od firmy Arcademics. Na stránkách této společnosti najdete odkazy na všechny jejich aplikace a také možnost vyzkoušet si je před nákupem přímo v internetovém prohlížeči.
  • Ke klasickému drilování jsme pak použili také aplikaci MathDuel a MathParty.
  • Trošku jsme potrápili naši představivost s aplikací Symmetry Exercises for Kids Lite a Symmetry School. První je zdarma, druhá placená. Zakoupením ale získáte i licenci pro provozování této aplikace na interaktivní tabuli pomocí běžného PC.
  • Aplikace Algebra Touch nám pak pomohla vyřešit pár rovnic a roznásobit závorky …
  • Další ze sady herních aplikací bylo Quento. Jednoduchý „hlavolam“ s čísly a operátory.
  • No a na konec byl takový malý úvod do systému Kahoot! Pro jeho provozování si musíte zřídit účet na stránce www.getkahoot.com.

Děkujeme všem za skvělou atmosféru na workshopu a těšíme se na příště.

Eva a Libor

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.