Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceiPad aplikace

Dělitelnost a iPad I.

Postupně jsme se v matematice dopracovali k celku Dělitelnost. Takže řešíme prvočísla, znaky dělitelnosti, prvočíselné rozklady, společné násobky a dělitele atp. No a tady už není vymýšlení příkladů „z hlavy“ úplně ideální. Ne vždy trefíte taková čísla, aby jejich nejmenší společný násobek vyšel nějak hezky. A sbírku se mi prostě tahat nechce. Takže iPad do ruky a tady jsou aplikace, které jsem pro tento celek našel:

Algebra Touch

Naprostou klasikou je Algebra Touch. Sice placená, ale pro učitele matematiky je to naprosto neocenitelný nástroj. Nebudu ji dlouze popisovat, věnoval jsem se jí už ve více článcích. Aktuálně ji používám zejména k rozkladu čísla. Pomocí vytvoření vlastního příkladu napíšu číslo, pak na něj stačí kliknout lze provést postupný rozklad.

‎Algebra Touch
‎Algebra Touch
Price: 4,49 €

Prime Factors

Další hezká aplikace je Prime Factors. Vlastně se jedná jen o tabulku čísel, ve které jsou zvýrazněna prvočísla. Po kliknutí na číslo je pak zobrazen jeho prvočíselný rozklad. Rychlá pomůcka pro kontrolu.

GCDLCM

Aplikace s podivným názvem, který je vlastně v angličtině zkratkou pro nejmenší společný násobek a největší společný dělitel mi slouží hlavně k rychlému vytvoření zadání. Umožňuje zobrazit nsn a D až šesti čísel. Čísla můžete nastavovat pomocí tlačítek plus a minus. Obrázky asi mluví za vše. Bezplatná verze umí pracovat jen s dvěma čísly, za 59 korun pak máte k dispozici plnou verzi s šesti čísly.

‎MCMMCD
‎MCMMCD
Developer: Giovanni Bellu'
Price: Free
‎GCDLCM
‎GCDLCM
Developer: Giovanni Bellu'
Price: 2,29 €

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.