Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyNezařazené

Blooket – jak přenést sadu z Quizletu

V předchozím článku jsme si představili nástroj Blooket, která je určen zejména k zábavnému procvičování učiva. Za jednu z velkých výhod považuji možnost přenést do něj hotové sady cvičení z nástroje Quizlet, který obsahuje obrovské množství hotových cvičení. Jak tedy na to?

Postup je celkem jednoduchý a je založený na tom, že v Quizletu sadu exportujete, zkopírujete a následně vložíte do Blooketu. Aktuálně lze přenášet pouze sady, u kterých nejsou obrázky, resp. přenesou se pouze textové informace.

Export sady z Quizletu

Aby bylo možné Quizlet sady exportovat, musíte si zde zřídit účet. Úplně stačí bezplatný, lze využít přihlášení pomocí Google. Pak již jen vyhledáte sadu dle svého zájmu a najdete tlačítko Export (bývá schováno pod symbolem …). Pomocí „Copy Text“ celou sadu zkopírujete.

Import sady do Blooket

Nyní přecházíte do svého účtu v Blooket. V horní nabídce si vyberete „Create“ (ikona s tužkou), novou sadu pojmenujete a vyberete volbu „Quizlet Import“. Zobrazí se jednoduchý průvodce, který vám ukazuje, jak si máte v Quizlet připravit export dat – to už máme, takže můžeme proklikat pomocí „Next Step“ až k poslední obrazovce, kde pomocí CTRL-V vložíme sadu zkopírovanou v Quizlet. Poslední krok je „Add Questions“.

Úprava a uložení sady

A máte hotovo. Na poslední obrazovce již vidíte hotovou sadu v Blooket. Máte možnost jednotlivé otázky upravit, smazat, změnit časový limit, přidat otázky, nebo prostě jen uložit pomocí „Save Set“.

Není to tak složité, že? Tak a teď už jen spustit.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.